Okulista Krosno

Okulista Krosno

Poradnia okulistyczna

 

Okulistyka to gałąź medycyny, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Technologia sprzętu, a co za tym idzie diagnostyka jest coraz lepsza, wiele placówek może poszczycić się dobrym wyposażeniem. Jak znaleźć dobrego okulistę w swojej okolicy? Najprościej – przez Internet! Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wpisać, np. „okulista Krosno„, a już na pierwszej stronie wyszukiwania pojawi się placówka medyczna Eskulap.

Praca poradni okulistycznej Centrum Usług Medycznych Eskulap oparta jest o diagnostykę komputerową nowoczesnym sprzętem firmy Topcon. Nasi lekarze okuliści posiadają do dyspozycji zespolony autokeratorefraktometr wraz z tonometrem i pachymetrem. Podczas nieinwazyjnego badania na jednym urządzeniu są w stanie określić kluczowe parametry wzroku.

Okulista Krosno: doświadczenie i profesjonalizm

Doświadczeni lekarze stanowią gwarancję odpowiedniej interpretacji wyników i właściwego wykonania badań uzupełniających. Do naszych standardowych świadczeń należy m.in. badanie wad wzroku w tym:

  • astygmatyzmu,
  • ciśnienia w gałce ocznej (tonometria),
  • badanie dna oka.

W razie potrzeby pacjent otrzymuje receptę na okulary korekcyjne.  Ponadto wykonujemy doraźne zabiegi powierzchniowe, takie jak np. wyjęcie ciała obcego z oka.

Kiedy wybrać się na wizytę do okulisty?

Częstotliwość odwiedzania lekarza okulisty jest uzależniona od naszego wieku. Głównie osoby starsze, których wzrok pogarsza się z roku na rok, ale także i młodzież, powinny regularnie konsultować się z okulistami i dbać o swój zmysł wzroku. Krosno posiada doświadczonych i sprawdzonych lekarzy okulistów, którzy poradzą sobie z każdym okulistycznym problemem. Oczywiście, okulistę odwiedzamy nie tylko w przypadku zauważalnego pogorszenia widzenia związanego z dojrzewaniem czy starzeniem się, ale także w przypadku wielu schorzeń, które dotykają bardzo wiele osób: jęczmienia, ropnia, problemów z powiekami, zapalenia spojówek czy problemów związanych z gałkami ocznymi. Okulistyka dla dzieci i młodzieży początkowo jest wpisana w tzw. bilanse wieku, badania okulistyczne maluszki przechodzą, gdy skończą rok, dwa i cztery. Podczas rutynowych badań szkolnych, w klasie III-IV dziecko także jest poddawane badaniom, a jego wzrok szczegółowo sprawdzany. Warto pamiętać o tym, by także wpajać nastolatkowi konieczność kontrolnych badań okulistycznych, w  wieku tak poważnych zmian, szaleństwa hormonalnego dość często dochodzi do pogorszenia wzroku i pojawienia się wielu wad. Należy o tym pamiętać i zadbać o swoje zdrowie. Profesjonalizm każdego lekarza polega na postawieniu odpowiedniej diagnozy, właściwej interpretacji wyników badań i wdrożeniu właściwego leczenia i właśnie takich specjalistów spotkamy w naszej placówce Krośnie.

Osoby starsze również powinny pilnować tego, by przynajmniej raz w roku sprawdzić stan swojego wzroku. Już po 40 roku życia zwiększa się wrażliwość oczu i ich podatność na wiele wad. Zwłaszcza osoby, w których rodzinie istnieje „tradycja” wad wzroku powinny częściej pojawić się na badaniach, by móc odpowiednio skorygować ewentualne problemy.

Godziny przyjęć lekarza:

Lekarz

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Lek. Maria Frydrych

8:00-12:00

8:00-12:00

10:00-14:00

Lek. Katarzyna Wietrzykowska

13:00-17:00

Usługi świadczone są w ramach kontraktu z NFZ (bezpłatnie) lub w ramach wizyt płatnych.

Rejestracja pod tel.: 13 4364948